ver: 0.33

Chciwość. Jak nas oszukują wielkie firmy

(okładka miękka)

Autor:
(15)
  • Czytaj fragmentFragment
29,90 zł
25,29 zł
Oszczędzasz
Wysyłamy w 24h. DARMOWA DOSTAWA do salonów empik
dostępność w salonie
Opis produktu
Dane szczegółowe
Opinie klientów (9)
Dodaj recenzję
Oceń produkt:
*
*
Dodaj recenzję Powrót
W przypadku naruszenia Regulaminu, Twój wpis zostanie usunięty.
23.10.2016
lekki szok
anonymous
niby wszystko to jest tajemnicą poliszynela, człowiek orientuje się, że jest przez system bankowy nabierany, ale książka otwiera oczy
  • 5
23.10.2016
Jak nas oszukują wielkie firmy
Piotr Kazanowski
Książkę powinien przeczytać każdy z nas, ukazane są patologie w instytucjach finansowych które są aktualne. Niestety ale mechanizmy te przenoszone są do firm które zajmują się innymi branżami niż bankowość, ubezpieczenia.
  • 5
06.10.2016
obowiązkowa
elzbieta
Książkę należy przeczytać .
Wszystkie mechanizmy są mi znane jako klientowi , tylko że ja je wyczułam na intuicję a jak się okazuje jest to słusznie podejrzewany przeze mnie mechanizm. Znam te działania jako klient, od znajomych będących "pracownikami" banku lub lepiej SPRZEDAWCAMI produktów bankowych. Konieczna do przeczytania dla ludzi nie stykającymi się za często z dużymi pieniędzmi, bankami , firmami i trikami bankowymi. Obowiązkowa
16.08.2016
Chciwość.Jak nas oszukują wielkie firmy
ANETA RYDEL
Książka warta przeczytania. Pokazuje jakie mechanizmy wpływają na zachowania sprzedawców i potencjalnych klientów.
Morał książki aby nie dać się oszukać trzeba wiedzieć co się chce kupić i nie dać się własnym emocjom czyli żądzy pieniądza.

Gorąco polecam
17.07.2016
Chciwość- Paweł Reszka
Ewa Cierniak
książka przedstawia świat bankowców i ich orientacje na sprzedaż . Napisana ciekawym językiem , wiarygodnie i rzetelnie pokazuje zachłanność na posiadanie , na wzbogacenie zarówno ze strony instytucji finansowych jak i klientów.
07.07.2016
Liczy się świadomość konsumenta
Sylwia Kałas
Książka uświadomiła mi jak szalenie ważna jest świadomość konsumencka. Warto sięgnąć po nią żeby zdobyć niezbędną wiedzę o funkcjonowaniu dzisiejszego świata i zasad kapitalistycznych. Paweł Reszka zrobił znakomitą robotę, od dawna chętnie go czytam. Znamienne, jak w wielu kwestiach działania współczesnego rynku zwykły człowiek nie ma pełnej świadomości, co niektóre firmy z premedytacją, niestety też w świetle prawa, wykorzystują. Dobrze więc że ukazują się książki takie jak Reszka, może choć w częściowym stopniu przyczynią się do popularyzowania wiedzy i zwiększenia świadomości społeczeństwa.
07.06.2016
Tą książkę trzeba znać
elitrupu
To jest książka która otwiera oczy i pokazuje jak być bardziej świadomym w drapieżnym, czasem dzikim kapitalizmie w którym nie oszukujmy się, liczy się przede wszystkim zysk. Klient jest tylko środkiem do tego celu. Książkę Pawła Reszki po prostu trzeba poznać. Prawie każdy z nas jest klientem ważnej instytucji finansowej, warto więc wiedzieć jak się bronić przed pułapkami które stosują żądne zysku różnego rodzaju firmy. Sama wiedza, świadomość tego jak działa ten cały system to już bardzo dużo. Treść jest interesująca, momentami mniej lub bardziej szokująca. To taki must read dla wszystkich chcących być świadomymi.
  • 5
21.05.2016
Chciwość. Jak nas oszukują wielkie firmy.
@
Dobra książka, dobry autor. Jestem przeciętną Polką, z posiadaną przeciętną wiedzą ekonomiczną, biorąc jakiś kredyt wiedziałam, że bank musi zarobić, ale o tym jak wielka jest manipulacja klientem, to przeszło moje wyobrażenie, włosy mi stanęły na głowie w trakcie czytania. A najgorsze jest to, że te wszystkie kombinacje są zgodne z prawem, jak państwo na to zezwala? Zatem nie ma się dziwić, że afera goni aferę, a kto jest w konsekwencji oszukany, to łatwo się domyślić.
  • 2
30.04.2016
Dno
sylas4
Temat bardzo ciekawy (liczyłem na coś naprawdę wartościowego). Wykonanie gorzej niż przeciętne. Autor naoglądał się "Wilka z Wall Street" i próbuje to nieudolnie przełożyć na biedne polskie realia. Styl tragiczny, wartość merytoryczna zerowa. Wywiady tak dalece odbiegają od rzeczywistości, że się nie mieści w głowie. Fakt, część opisanych zagrań ma miejsce, ale tylko w jakichś podrzędnych oddziałach u SPRZEDAWCÓW, a autor niby przejrzał wszystkie liczące się instytucje, tylko że na prawdziwy private banking albo inwestycje czyli to co robią BANKIERZY zabrakło prawdopodobnie dojść i wiedzy. Powoduje to, że książka jest tylko i wyłącznie po to, żeby podburzyć ludzi i wywołać kontrowersje, ale czego się spodziewać po laureacie nagrody za reportaże smoleńskie. Prezes kazał, pionek napisał. Za temat i chęci: 5. Za wykonanie, styl i celowe manipulacje: -3.
Jak ktoś szuka sensacji, a nie faktów i dobrego reportażu - jak znalazł, niestety...
Zobacz też