ver: 0.33

Grunt pod nogami. Ksiądz Jan Kaczkowski nieco poważniej niż zwykle

(okładka twarda)

Autor:
(105)
32,90 zł
24,49 zł
Oszczędzasz
Wysyłamy w 24h. DARMOWA DOSTAWA do salonów empik
dostępność w salonie
Opis produktu
Dane szczegółowe
Opinie klientów (50)
Dodaj recenzję
Oceń produkt:
*
*
Dodaj recenzję Powrót
W przypadku naruszenia Regulaminu, Twój wpis zostanie usunięty.
 • 1
13.04.2017
Ggff
Tosia.kujawska@gmail.com
Gg
 • 5
21.03.2017
Podnosi na duchu
Karolina Galant-Pituła
Książka była prezentem dla chorującej babci męża. Osobie w starszym wieku, borykającej się z wieloma dolegliwościami zdrowotnymi, wierzącej potrzebna była odpowiednia lektura. Ksiądz Kaczkowski otoczył ją swoją opieką i dobrym słowem w tych ciężkich chwilach. Sam sposób wydania, oprawa i kolorystyka również zasługują na docenienie. Naprawdę polecam!
07.03.2017
Grunt pod nogami
balewandowska
Jan Kaczkowski z korporacji Roman Catolic Church kochał msze święte w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Denerwowały go wypasione samochody księży, podziały w kościele, msze o uzdrowienie I katolicyzm kucany (określenie jego ojca).Obce mu było lenistwo duchowe (zwane acedią). Mimo choroby (glejak mózgu) zachował pogodę. To łączyło go z księdzem Tischnerem, który mawiał, że mądrość człowieka poznaje sìę po tym, jak opowiada wice. Prosił o modlitwę po łacinie, bo Bóg w tym języku najlepiej rozumie. Dał nam wskazówki, jak należy walczyć o relacje z Bogiem I innymi ludźmi, zwłaszcza chorymi. Gorąco polecam!
 • 4
06.12.2016
Kazania
Paweł Michalec
Mądre i wyważone kazania, warto po nie sięgnąć. Czytając jednak ciągiem czułem się momentami nieco zmęczony.
 • 5
10.11.2016
przepiękna książka
Aneta
zwłaszcza na długie listopadowe wieczory do przemyślenia, warta uwagi osób nie tylko wierzących

szkoda tylko, że paczki pakowane są w ścinki tektur i łatane taśmą klejącą, szok że firmy nie stać na uczciwe pudełko lub karton!!!
 • 5
28.10.2016
grunt pod nogami
Dorota Kusnierz
Świetna pozycja, czyta się ją jednym tchem . Porusz wiele tematów nie tylko ważnych dla katolika ale również dla osób które nie są wierzące . Mądre słowa. Dochód ze sprzedaży również przeznaczył na dzieło które stworzył tj. Hospicjum Puckie - była osobiście, widziałam jak funkcjonuje już po śmierci ks. Jana - Warto przeczytać i wesprzeć jego dzieło.
03.09.2016
Wspaniałe świadectwo ks. Jana!
Aleksander Polak
Rzadko kiedy możemy spotkać duchownego, który w taki sposób mówi o swojej wierze i do tego chorobie. Ja bardzo wiele dobrego słyszałem o tej książce dlatego zdecydowałem się ją przeczytać. Od pierwszych stron wywarła ona na mnie ogromne wrażenie. Przede wszystkim ks. Jan nie reprezentował w niej pozycji obrażonego na Boga czy złego. Bardzo mądrze podszedł do swojej choroby, jej akceptacji i relacji jaka się z nią wiązała między duchownym, a Bogiem całość jest niezwykle inspirująca i dająca do myślenia. Na pewno nie będzicie mogli przejść obojętnie wobec tej książki.
 • 5
29.08.2016
Mąrdości nie tylko dla katolików
Jacemila
Kiedyś byłam słuchaczką kazań rekolekcyjnych ks. Jana u Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw. Spodobały mi się jego skromne trafiające do mojego serca mądrości. Pozostawił mam wiele pięknych słów i wzorów. Książki do czytanie nie tylko na raz. POLECAM
 • 5
12.08.2016
Grunt pod nogami. Ksiądz Jan Kaczkowski nieco poważniej niż zwykle
kasia
Mądry człowiek, mądre kazania. Książka dla każdego. Polecam gorąco.
28.07.2016
Grunt pod nogami- naprawdę przywraca grunt pod nogami!
Marianna Nowak
Mądra, pouczająca książka pozwalająca wyzbyć się wielu życiowych lęków. Uświadamia sens naszego istnienia. Pomaga ponownie zacząć żyć pełnią życia - tu i teraz! Każdy powinien ją mieć na półce by często po nią sięgać!
 • 5
27.07.2016
Dla poszukujących
Aneta Sikora
Kazania jakie trudno spotkać. Słowa dające do myślenia. Porusza. Chce się wracać. Bardzo dobre dla poszukujących inspiracji.
11.07.2016
Polecam
Ola Behnke
Książka ciekawa.Polecam szczególnie młodym nieco pogubionym w sprawach wiary.
 • 5
26.06.2016
Wybitny pisarz - wybitna książka
Jacek
Nietuzinkowa historia... tylko czytać i zastanawiać się nad tym, co ks. Kaczkowski napisał. Przemyślenia, wizja życia etc.. Polecam
 • 5
31.05.2016
:-(
Karolina Plinska
Wszystkim, którzy choć trochę interesowali się działalnością Księdza Jana, po prostu gorąco polecam.
 • 5
19.05.2016
Grunt pod nogami
Viola
Super książka, piękne teksty, z których warto wyciągnąć wnioski
 • 4
19.05.2016
Polecam!
Ósemkowy Klub Recenzenta
Ks. Jan Kaczkowski bez wątpienia jest, a właściwie był jedną z barwniejszych postaci polskiego Kościoła ostatnich lat. Mówił o sobie, że jest "onkocelebrytą".

Urodził się 19 lipca 1977 roku w Gdyni, w wieku 25 lat został wyświęcony na księdza. W 2008 ukończył studia podyplomowe z bioetyki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Od 2004 roku bardzo związany z puckim hospicjum, którego był współzałożycielem, a od 2009 roku został jego dyrektorem i prezesem zarządu.

Pomimo, że chorował od dziecka, jego życie wywróciło się o sto osiemdziesiąt stopni, gdy w czerwcu 2012 roku usłyszał diagnozę, że ma nowotwór mózgu - glejaka. Rokowania były bezwzględne i okrutne, na szczęście nie spełniły się od razu i ks. Jan Kaczkowski żył, aż albo tylko do 28 marca 2016 roku. Zdążył być współautorem takich książek jak "Szału nie ma jest rak" oraz "Życie na pełnej petardzie", a w 2016 została wydana jego autorska książka "Grunt pod nogami. Nieco poważniej niż zwykle".

"Grunt pod nogami" jest zbiorem przemyśleń zapisanych w formie 23 kazań, rekolekcji, drogi krzyżowej oraz rachunku sumienia.

Tematy poruszane w książce to: jak dbać o relacje z Bogiem oraz co zrobić gdy znajdziemy się na życiowym zakręcie. Publikacja porusza problemy filozoficzne jak i egzystencjalne, zostawia pytania na które sami musimy odpowiedzieć.

Książkę czyta się łatwo, nie znajdziemy w niej rozbudowanych metafor i skomplikowanych porównań, zawiera natomiast wiele ciekawych myśli wartych zapamiętania.

Rzeczą, która zaintrygowała mnie w tej książce jest ogromna wiarygodność autora, wszystko o czym czytamy wynika z osobistych doświadczeń. Wszyscy wiemy jak to jest z kazaniami, niestety czasem zdarzają się takie, których kompletnie nie rozumiemy i szczerze mówiąc są po prostu nudne. Tutaj natomiast wszystkie teksy są ciekawe i pomimo swej poważnej tematyki przesiąknięte poczuciem humoru.

Moim zdaniem fenomen tej książki polega na tym, że opowiada o tematach trudnych, ale jej przekaz motywuje do zmienienia czegoś, do życia "na pełnej petardzie".

Poleciłabym tę książkę każdemu, niezależnie od przekonań i od wieku. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie i na pewno nie będzie zawiedziony.
Tropicielka, lat 17
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
 • 5
14.05.2016
WIelki człowiek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rrobebaj
TRZEBA PRZECZYTAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
13.05.2016
Grunt pod nogami. Ksiądz Jan Kaczanowski nieco poważniej niż zwykle.
Joan
Są książki po które trzeba sięgnąć, Temat bardzo trudny a jednak czyta się lekko. Polecam
 • 5
10.05.2016
książka której sie nie ocenia
polab
ją się pochłania, kontempluje a zasady dobra i miłości wprowadza w życie
 • 1
09.05.2016
wspaniała książka wspaniałego człowieka
kasiad
Książka zawiera jego kazania wygłaszane przy różnych okazjach. Porusza trudne tematy, które często stanowią zarzut wobec Boga, kościoła – choroba, cierpienie, śmierć, przebaczenie. Podziwiam ludzi, którzy doświadczając trudności czy dramatów, nie załamują się i nie tracą wiary. Taki był ksiądz Jan i on jest dla mnie autentyczny w swych wypowiedziach. Co może powiedzieć człowiek zdrowy do chorego? Co może powiedzieć najedzony do głodnego? Co może powiedzieć człowiek, który nie przeżył śmierci bliskiej osoby do człowieka, który stracił żonę, męża, dziecko, rodziców?
Dlatego ksiądz Kaczkowski zrobił na mnie wrażenie swoją postawą nieużalania się, nieobwiniania za swoją chorobę i cierpienie, a z drugiej strony był taki swojski, ludzki, kiedy pisał: „Nie bójcie się ryczeć, bo płacz jest bardzo męski. Krwotok trzeba hamować, a łzy niech popłyną. Amen”.
 • 5
09.05.2016
niesamowite przeżycie
Joanna Hryciak
książka bardzo wzruszająca pobudzające do głębokiej refleksji nad życiem
07.05.2016
w drodze do...sumienia
Tomasi
Nieco poważniej niż zwykle? Jak najbardziej TAK! Czyli szczerość i bezkompromisowość poglądów w kazaniach księdza Jana. Każde kazanie daje myślenia. Po tej lekturze nie sposób nie zastanowić się nad swoim życiem i dokonać rachunku sumienia. Polecam.
06.05.2016
Przerwa w codziennym pędzie
Marzena Piotrowska
Książka ks. J. Kaczkowskiego jest wspaniałą propozycją dla tych, którzy zamartwiają się błahymi sprawami dnia codziennego. Refleksje, przemyślenia i prawda... oto cechy książek Śp. Księdza, a przede wszystkim Człowieka.
 • 5
04.05.2016
Grunt pod nogami. Ksiądz Jan Kaczkowski nieco poważniej niż zwykle.
Dorota Ławrynowicz
Jak każda książka Księdza Jana niezwykła, czyta sie z zapartym tchem, od razu całość. Nie można sie oderwać, Mądrość życiowa , którą przekazuje nam Ksiądz Jan niezwykła, po przeczytaniu książek księdza Jana inaczej patrzymy na świat, na problem śmierci, na kościół, na księży. Polecam.
 • 5
04.05.2016
"Grunt pod nogami"
Monika Kuwik
Książka, która może pretendować do miana zmieniającej ludzkie życie. Wprawdzie poważniejsza niż poprzednie dwa wywiady - rzeki z księdzem Janem, ale wciąż książka zaskakująco zabawna. W prostych słowach ksiądz Jan, dziś już świętej pamięci, uczy nas jak bez nadęcia realizować swoją wiarę, jak być uczciwym wobec siebie i jak ogromną potęgą jest ludzkie sumienie. Czytając książkę odniosłam wrażenie, że czekałam na nią całe lata, że właśnie ona przeszyła moją duszę na wskroś jak żadna inna wcześniej. Kilka cytatów z książki może stanowić motto życiowe. Kilka nas zafascynuje. Kilka natomiast skłoni do przemyśleń. Książkę czyta się sprawnie. I choć każdy, kto znał księdza Jasia, nie znajdzie w niej nic odkrywczego - to również się zachwyci. Podróżując z księdzem Janem już po raz ostatni przez meandry zawiłości naszego życia. Polecam każdemu, kto wie, że wiara to nie tylko formułki, ale również sposób na uczciwe życie.
 • 5
01.05.2016
Polecam
Dan2012
Świetna książka
30.04.2016
:)
barbara piwowarska
Polecam w 100%.Książka warta przeczytania ,daje dużo do myślenia.
30.04.2016
GRUNT POD NOGAMI
kubik anna
KAZDY KTO PRACUJE W HOSPICJUM BADZ ZMAGA SIE Z CHOROBA POWINIEN PRZECZYTAC TA KSIAZKE POLECAM
 • 5
28.04.2016
Polecam
Szymon Bujalski
Szkoda, że tę książkę przeczytałem po śmierci księdza Jana... bardzo głęboka, motywująca, ale również przez fakt, że autora nie ma już między nami smutna... polecam.
 • 5
28.04.2016
Poczuć grunt
janadamm
Ks. Jan Kaczkowski pokazuje i uczy jak odnaleźć samego siebie w trudnym świecie. Jak się nie poddać, jak walczyć, jak poczuć grunt pod nogami, wtedy gdy wydaje się że ziemia pod nami obsuwa się z lawiną. Credo ks. Jana, które tak przepełnione jest wiarą jednocześnie nie ocenia nikogo, nie skreśla, daje poczucie siły i nadziei. I właśnie z tego powodu warto sięgnąć po tą książkę. Żeby zrozumieć dlaczego warto żyć na maks i do końca.
 • 4
24.04.2016
ciekawe
Karolina Nowak
książka zakupiona jako prezent dla moich rodziców (w komplecie z pozostałymi dwoma książkami Księdza), jeszcze nie przeczytali, wiec nie mam opinii
 • 5
22.04.2016
Grunt pod nogami
lysy
Można by było dużo pisać wszystkie trzy książki SUPER
wszystkie trzy trzeba mieć w swojej bibliotece
 • 1
19.04.2016
ksiazka
Anna Król
polecam ksiazke, jest napisana z duzym poczuciem humoru
 • 4
19.04.2016
Grunt pod nogami
Ewa
Fajne rekolekcje w sam raz dla tych co nie mają czasu na codzienne wizyty w kościele
17.04.2016
Grunt pod nogami.....
idzi_p
Można być w sutannie a patrzeć na świat jak zwykły człowiek a nie ze stopnia ołtarza.. Polecam
 • 4
14.04.2016
Troszkę inaczej -troszkę gorzej
Maft
Spodziewałem się czegoś innego. Książka mądra ale już do sprecyzowanego odbiorcy. Czyta się ciężej ale dalej z zainteresowaniem. Każdy powinien spróbować i ...
12.04.2016
grunt pod nogami
mycunia
nic nie zdziałamy nie mając gruntu pod nogami chcesz go poczuć lub odzyskać książka z pewnością pomoże
 • 5
12.04.2016
Ws[aniała!!
kytorr
Książka bardzo interesująca! W twardej oprawie, czyta się z przyjemnością. Zamawiana przez empk.com. Zamówienie bardzo szybko dotarło, o czym zostałem poinformowany. Polecam bardzo gorąco!
 • 5
11.04.2016
GRUNT POD NOGAMI
Jacek Skonieczny
Warto przeczytac I sie zastanowic nad soba!! Szkoda ze juz nie ma SP Jana!! Takich ksiezy nam brakuje!!
 • 5
09.04.2016
Grunt pod nogami
renata janczak
Bardzo ciekawa publikacja. Gorąco Państwu polecam jej przeczytanie
 • 5
08.04.2016
Cudowna
Joanna Klimczak
Cudownie przemawiające "kazania żebracze" księdza Jana. Zmuszające do refleksji i zadumy nad własnym życiem.
05.04.2016
Grunt pod nogami
Danuta wrobel
Bardzo dobrą książką. Zresztą to moja druga, o księdzu Janie. Bardzo polecam i zapraszam do przemyślenia I refleksi. Szkoda że to już ostatnia.
02.04.2016
Grunt pod nogami. Ksiądz Jan Kaczkowski nieco poważniej niż zwykle
anna słocińska
To książka, którą każdy z nas powinien mieć (i czytać!) w obecnych czasach.. Bardzo cieszę się, że ksiądz Jan zdążył ją dla nas zostawić..
 • 5
02.04.2016
Grunt pod nogami.
Mirosława Rafalska
Książka bardzo dobra, zawiera kazania Ks. Kaczkowskiego , nie mogłam oderwać sie od czytania. To nie pierwsza książka Ks. Kaczkowskiego jaką czytałam .Polecam wszystkie. Omawiana pozycja jest wspaniała, przystępnie napisana.
 • 5
01.04.2016
Niesamowita
Krzysztof Róg
Wspaniałe, dające do myślenia kazania. Pełne ciepła i miłości do drugiego człowieka. Szkoda, że tacy ludzie tak szybko odchodzą...
 • 5
31.03.2016
Mądre nauczanie.
Anna Pruska
W połowie Wielkiego Postu sięgnęłam po „Grunt pod nogami” ks. Jana Kaczkowskiego. Przeczytałam dwa, trzy rozdziały i odłożyłam. Słowa padające z ust autora budziły we mnie lęk.
Książka pobudza sumienie.
Ponownie wzięłam ją do ręki w Wielki Piątek. Czytałam dalej po klika rozdziałów wieczorem w Wielką Sobotę, w Niedzielę Wielkanocną i dzisiaj, w Wielkanocny Poniedziałek.
Zostało mi dwa rozdziały do przeczytania gdy dowiedziałam się o śmierci ks. Jana Kaczkowskiego. To „Droga Krzyżowa” i „Spowiedź na krawędzi”.
„Grunt po nogami” to wspaniałe, mądre nauczanie. Ksiądz Jan Kaczkowski jawi się poprzez nie jako wyrozumiały człowiek, nie pozbawiony słabości. Za to silny w wierze, w swoim kapłańskim powołaniu. Wrażliwy na cierpienie. Pomimo ciężkiej, nieuleczalnej choroby całkowicie oddany swoim podopiecznym z hospicjum. Jego słowa niejednokrotnie mnie zaskakiwały. Jego nauczanie zmieniło moje myślenie.
Warto wczytać się w „Grunt pod nogami” i ciężko przestać…
Mądry kapłan. Takich księży dzisiaj potrzeba. Najbardziej będzie Go brakowało tym cierpiącym i umierającym w hospicjum, które prowadził.

Jeszcze tylko „Droga Krzyżowa”, a później „Spowiedź na krawędzi” i można zacząć czytać od nowa „Grunt pod nogami”... bez lęku. ZACHĘCAM!
 • 5
21.03.2016
prosty przekaz - wiele treści
carroline_s
Są osoby które podziwiają ks. Kaczkowskiego, są takie które się irytują.
Należę do tych, które on inspiruje i zaszczepia inne spojrzenie na przyziemne sprawy i sytuację dookoła.
Zwraca uwagę na ważne zagadnienia ale i i prostych czynnościach mówi, tak jak czasami człowiekowi nie po drodze pomyśleć. Książka to zbiór jego kazań, 2-3 stronicowych, niektóre treści się powtarzają, co może przeszkadzać, ale powielanie podobnych przemyśleń kilkukrotnie pokazuje to co jest dla niego ważne, a samo w sobie niesie to choćby wartość w postaci refleksji w czytelniku - "może warto się nad tym chwilkę zatrzymać".
 • 5
16.03.2016
Cały Ksiądz John
hala
Książka w formie kazań, ale czyta się tak, jakby się Go słuchało...Dająca do myślenia
14.03.2016
Dla tych co grunt jeszcze maja i dla tych , którzy go stracili...
Barbara Dziudziel
Treść bezcenna! Jeżeli się boisz, że to za trudne dla Ciebie-ODWAGI! Słowa ks. Jana trafiają do serca każdego człowieka! Są wskazówką jak żyć. Są też pomocą w trudnych doświadczeniach, one przecież nikogo nie omijają! Są jak balsam - leczą!
 • 5
13.03.2016
Grunt pod nogami
dobrerecenzje.pl
Księdza Jana Kaczkowskiego znają właściwie wszyscy Polacy. Pokochali go za miłość do drugiego człowieka, poczucie humoru oraz dystans w walce ze śmiertelną chorobą jaką jest rak. Kolejna jego książka to „Grunt pod nogami” – są to kazania głoszone przez ks. Jana, gdy jeździł po całej Polsce, aby zdobywać fundusze na utrzymanie hospicjum Św. Ojca Pio, w którym był dyrektorem.
W swoich kazaniach mówi o wybranych fragmentach z Ewangelii, oraz o kryzysach w chorobie z którą od kilku lat się boryka. Mówi m.in. że zanim zachorował bał się wielu rzeczy, przestał jednak się bać za przyczyną raka, a także ks. Jerzego Popiełuszki, który mówił, że największą tragedią człowieka jest strach, który go paraliżuje zwłaszcza moralnie. Ulubiony fragment Pisma Św. Ks. Jana brzmi: „Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili”. Ks. Jan zadaje tutaj sobie, mnie, oraz Tobie drogi czytelniku, czy był taki moment w życiu, że kiedyś kimś pogardziłeś? Poprzez to pytanie chce nam powiedzieć: walczcie o siebie, nie dajcie się wdeptać kryzysom beznadziejności, walczcie o czyste sumienie i nigdy nie myślcie, że Bóg jest przeciwko Wam. Mimo różnych przeciwności powinniśmy życzliwie żyć dla innych. To szczęście które w nas jest musi promieniować na zewnątrz. Nie dajmy się zmaltretować kłopotom, a tych smutnych ks. Jan pyta: dlaczego to nie może być taka zwykła niedziela, w którą postanowicie, że Wasze życie się zmieni? Czy pomimo kłopotów wymagam od siebie? Czy czuję się na tyle zgnębiony przez życie, że jestem zgryźliwy? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź właśnie w tej książce.
Pod koniec książki zamieszczona jest Droga Krzyżowa, gdzie możemy rozważać Mękę Pańską, wraz z ks. Janem, oraz spowiedź na krawędzi. A dlaczego tak ks. Jan ją nazwał? Bo praca w hospicjum uświadamia mu, że w czasie spowiedzi ważą się losy ludzkie, trwa wyścig o wieczność, bo chyba każdy by chciał aby przy jego śmierci był kapłan i udzielił mu odpustu zupełnego i rozgrzeszenia. Dlatego swoim podopiecznym mówi zawsze „że już teraz jesteście chronieni, że z kopytami do nieba bez żadnych przystanków”.
Książka w twardej oprawie, zawiera 227 stron, jest ciekawa, lekka i czyta się ja z wielką przyjemnością. Na koniec zacytuję motto ks. Jana „Grunt to twardo stąpać po ziemi, nie przestając patrzeć w niebo. Zamiast ciągle na coś czekać zacznij żyć właśnie dziś. Jest o wiele później niż Ci się wydaje…”
Fascynująca książka!
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl