ver: 0.33

Kubuś Puchatek

(okładka twarda)

  • Czytaj fragmentFragment
49,90 zł
45,49 zł
Oszczędzasz
Wysyłamy w 24h. Dostawa pocztą lub kurierem
dostępność w salonie
Opis produktu
Dane szczegółowe
Opinie klientów (8)
Dodaj recenzję
Oceń produkt:
*
*
Dodaj recenzję Powrót
W przypadku naruszenia Regulaminu, Twój wpis zostanie usunięty.
  • 5
08.12.2016
Kubuś Puchatek
Barbara Kasperczak
Ta przepiękna, mądra i zabawna książka w tłumaczeniu Ireny Tuwim jest doskonałym prezentem dla dzieci i nie tylko :)
  • 5
31.10.2016
Jak to z Puchatkiem było…
adata
„Alan Alexander Milne – pisarz angielski, najbardziej znany jako autor książek: Kubuś Puchatek (1926) oraz Chatka Puchatka (1928). Urodził się w Londynie, studiował na Uniwersytecie Cambridge, gdzie pod wpływem poznanego tam nauczyciela, znanego autora science fiction Herberta George’a Wellsa, postanowił zostać pisarzem. Po ukończeniu szkoły utrzymywał się z wątpliwym powodzeniem z pisania artykułów. Zaczęło mu się lepiej wieść, gdy rozpoczął regularną współpracę z czasopismem „Punch” w 1906. W 1913 roku wziął ślub z chrześniaczką właściciela, Dorothy De Selincourt.
Po I wojnie światowej, podczas której Milne walczył na froncie i z której wyniósł jak najgorsze wspomnienia, rozpoczął się okres sukcesów literackich pisarza. W październiku 1920 roku urodził się jego jedyny syn Christopher Robin, znany w Polsce jako Krzyś. To jemu właśnie na pierwsze urodziny kupił pluszowego misia – Kubusia Puchatka.”
(A.A. Milne Kubuś Puchatek, Wyd. Nasza Księgarnia, Warszawa, 2012, s. 179)

Czasami zastanawiam się jakim sposobem powstają takie utwory. Utwory, gdzie każde słowo jest pochwałą Akceptacji, Tolerancji, Miłości, Życzliwości i Życia W Najprostszej (i paradoksalnie najtrudniejszej) Postaci. Jestem wzruszona tą niezwykłą książeczką , osobowościami jej bohaterów, których cechy możemy przecież odnaleźć w każdym z nas – Misia o Bardzo Małym Rozumku, Bardzo Małe, Przestraszone Zwierzątko, Sowę Przemądrzałą czy Ponurego Kłapouchego. W tej opowieści dla wszystkich starczy miejsca. Dobrze jest mieć nadzieję, że kiedyś my - w naszym, dorosłym świecie -dotrzemy do takiej właśnie prawdy.
Cieszę się, że istnieją takie książki. Polecam.
  • 5
05.06.2016
Kubuś Puchatek
Aneta
Książka mojego dzieciństwa. Fantastyczna i godna polecenia dla dzieci od 3 do 103 lat.
  • 5
16.05.2016
dla kazdego w roznym wieku
Anita Nowicka
Ksiazka ponadczasowa , wiele madrych tresci , urocza w swojej fabule , czujesz sie ze dalej jestes dzieckiem
26.04.2016
Kubuś Puchatek
andziaa1980
Do lektur szkolnych bywają różne podejścia, ale z Kubusiem Puchatkiem, czytanie to sama przyjemność!
  • 5
11.02.2016
ah ... Kubuś Puchatek ...
pierzasta
Książeczka przepiękna. Oprawa twarda, w środku obrazki, litery wyraźne - dla drugoklasistki w sam raz. Pomimo tego, że trzeba, bo lektura, czyta chętnie - i to chyba już 3 raz .... Polecam. Książka piękna - treść - ponadczasowa.
  • 5
20.01.2015
Kubuś Puchatek
GosiaWi7
Klasyka...po latach wciąż się ją cudownie czyta i wciąż ciekawi dzieci... Oprawa graficzna identyczna jak w mojej starej książce :)
  • 5
21.05.2014
Książka mojego dzieciństwa
Agnieszka Mazur
Jak można napisać recenzję opowieści, które znam odkąd pamiętam? Już wtedy je uwielbiałam, uwielbiam je i teraz. I zarażam tym uwielbieniem mojego synka. Jedno opowiadanie dziennie, przed snem. Mały nie zasypia, dopóki nie skończę, bo nie chce przespać zakończenia. Rodzice, sięgajcie po klasyki. To taka piękna alternatywa dla bajek w tv!