ver: 0.33

Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy

(okładka miękka)

Autor:
(17)
 • Czytaj fragmentFragment
 • Spis treściSpis
  treści

Wstęp (9)
Rozdział I Pacjenci (13)
Rozdział II Marzenia (47)
Rozdział III Początek (81)
Rozdział IV Codzienność (107)
RozdziałV Frustracja (177)
Rozdział VI Strach (213)
Rozdział VII System (237)
Rozdział VIII Boskie życie (275)

Bestseller
39,90 zł
31,73 zł
Oszczędzasz
Wysyłamy w 24h. DARMOWA DOSTAWA do salonów empik
dostępność w salonie
Opis produktu
Dane szczegółowe
Opinie klientów (13)
Dodaj recenzję
Oceń produkt:
*
*
Dodaj recenzję Powrót
W przypadku naruszenia Regulaminu, Twój wpis zostanie usunięty.
 • 5
21.06.2017
Hunny
Polecam !!! każdy powinien ją przeczytać !!! Idealna lektura na letni wieczór.
 • 5
19.06.2017
Ewa MIEDZIAK
Książka ta jest niezwykle prawdziwa. Sama pracuje w Służbie Zdrowia i nie jako lekarz a jako pielęgniarka. Uważam, że książkę tę powinien przeczytać każdy, który nie pojmuje jak działa nasza SZ.
 • 1
14.06.2017
Mali Bogowie- duze rozczarowanie
marcin770531@wp.pl
Slaba ksiazka ,jej tresc mnie zawiodla . W zyciu nie widzialem biednych lekarzy a te opisy ich ciąglych narzekan sa po prostu nudne i nijako maja sie do swiata realnego .Autor piszac rozdzialy posilkowal sie wiedza jaka dostarczali mu w wiekszosci studenci medycyny a nie ich absolwenci .Obiektywnosc ksiazki jest mierna
 • 5
10.06.2017
Świetny tytuł
Alex90
Książka bardzo trafnie, a jednocześnie przerażająco opisuje polską służbę zdrowia. Każdy z nas co jakiś czas występował już w roli pacjenta, ale warto zobaczyć, jak to wszystko wygląda także od strony lekarzy, stażystów czy studentów medycyny. Po lekturze tej pozycji nie dziwi mnie już, dlaczego czasem podejście do pacjenta jest takie, a nie inne. Nieważne, czy ktoś jest lekarzem z powołania i ma do tej pracy serce, ale to właśnie pacjenci i bezlitosny system mogą to powołanie zmienić w przykry obowiązek. Książka napisana prostym językiem, szybko się czyta. Jak najbardziej polecam.
 • 5
27.05.2017
Happyboozer
Świat niegdyś niedostępny i owiany wieloma mitami dzięki tej książce stoi przed czytelnikiem otworem. Książka sprawia, że zaczynamy inaczej postrzegać medycynę i osoby z nią związane. Wyzwala w czytelniku wiele emocji i pozwala zrozumieć problemy dzisiejszych lekarzy. Książkę dosłownie się pożera, czyta się szybko i czytelnik chce coraz bardziej zagłębić się w tematykę. Zdecydowanie polecam.
21.05.2017
Abe
Każdy kto choć raz zachorował, a nie "zachorował" , i samoistnie nie wyzdrowiał, przeczuwa co może znaleźć w tej książce. Osobiście nigdy jej nie przeczytam, bo wystarczy mi traumy jaką było zetknięcie się ze służbą zdrowia w realu. Ale sądzę, żer ta książka powinna być obowiązkową lekturą dla tych, którzy nigdy nie zachorowali a NFZ to dla nich science fiction. Myślę, że dzięki niej możemy bardziej przyłożyć się do profilaktyki i naprawdę "stawać na głowie" byle nie zachorować!
 • 5
12.05.2017
olka0207
Książka jest niezwykle mocna. Literatura faktu, aczkolwiek przerażająca w swym wydźwięku i chciałoby się, aby jednak opisywane realia i sytuacje były fikcją. Warto przeczytać, choć osobiście uważam, iż system systemem i zwalanie całej winy na niskie zarobki (szczególnie wśród młodych) to trochę szukanie usprawiedliwienia dla przedmiotowego traktowania pacjenta. Ci również słodcy nie są, ale niestety zawód lekarza powinien być powołaniem - podejmując takie studia każdy wie "z czym to się je". Także przepraszam Was lekarze, ale obarczanie całą winą chorego bądź co bądź sytemu służby zdrowia w Polsce nie zwalnia Was z odpowiedzialności, odrobiny empatii i profesjonalizmu. System systemem, ale człowiekiem trzeba pozostać. Szkoda, że coraz rzadziej można w dzisiejszych czasach spotkać lekarza z powołania, dla którego pacjent nie jest tylko kolejnym numerkiem do odhaczenia na karcie. A może ja jestem idealistką i za dużo wymagam? Może jakie czasy takie podejście? Mimo wszystko książkę serdecznie polecam !!!
02.05.2017
opinio
W ministerstwie to oni dobrze wiedzą jak działa system. Ten kto zmieni ten chory system jak dla mnie ma wygrane wybory. Ale nikt nie chce się za to tak naprawdę wziąć. Nie należy zważać na układy wśród starych lekarzy wyjadaczy bo im ten system odpowiada, gdy z prywatnych gabinetów robi się na państwowym sprzęcie ludziom badania. Tak to działa od lat i to tajemnica poliszynela. Należy reformować. Należy choćby dwa złote ale wprowadzić odpłatność za wizytę by za to umożliwić ludziom skierowanie na niezbędne badania. Od opłat zwolnić tylko bezrobotnych. Resztę na dwa złote stać. Uprościć papierki, przerzucić je na innych pracowników a nie lekarzy. Mnie ostatnio lekarz odmówił podstawowych badań mimo, że poradnia bierze za mnie pieniądze. Recepty pod kontrolą lekarzy onegdaj pisały pielęgniarki. Przecież widzę w przychodniach tabuny, które przychodzą tylko po przedłużenie leku co dwa tygodnie. Pytam się po co ? Należy wymusić na lekarzach uczenie tych młodych. Przecież jak oni wymrą to będą nas leczyć felczerzy. Ten chory system musi się skończyć. Na tego kto to zmieni chętnie oddam głos w wyborach.
 • 5
29.04.2017
Błażej
Fascynujący reportaż, napisany rewelacyjnym językiem, od którego zwyczajnie nie można się oderwać. Autor odbył dziesiątki rozmów z lekarzami, którzy odkrywają przed nim świat ich życia, czyli zagubienie, bezradność, strach, ale także zobojętnienie i co gorsza chciwość wraz z bezdusznością. Pacjent?! Tak, ale najmniej ważny w systemie leczenia. Gorąco polecam lekturę, nawet tym, którzy nie lubią czytać. Książkę Pawła Reszki "Mali Bogowie ..." powinien przeczytać każdy. Każdy! Dopiero po jej przeczytaniu człowiek w pełni zrozumie jak dobrze jest nie chorować.
 • 5
28.04.2017
Polecam
Katarzyna Zuzańska
Świetna pozycja oddająca realia pracy lekarzy w Polsce. Wszyscy pacjenci powinni przeczytać, może zaczęliby nas trochę szanować...
18.04.2017
anonymous
Ale obok lekarzy leczących pijaków jest kupa lekarzy którzy nawet jak pacjent jest super trzeźwy i potwornie cierpi to ma go tam gdzie słońce dochodzi i większość traktuje pacjenta jako dojną krowę a nie widzi w nim cierpiącego człowieka. Ja widzę wokół siebie niestety tylko takich.
 • 5
16.04.2017
Kmwisniewski
Opis na czwartej stronie okładki jest sensacyjny, a ta książka jest bardzo mocna, ale dużo lepsza niż proste szufladkowe oceny. To opis służby zdrowia, której wszyscy chorzy się gdzieś tam spodziewają, ale i tak gęsia skórka przy niektórych sytuacjach się pojawia. I to nie przez "złych lekarzy", którzy też są więźniami tego systemu, ale dlatego, że po raz pierwszy (przynajmniej dla mnie) ktoś na tak wielu przykładach pokazał, jaka to jest matnia dla wszystkich. To niesamowita opowieść, od której nie można się oderwać. Mam nadzieję, że przeczyta ją ktoś w ministerstwie, ktoś, kto będzie wiedział, co z tym zrobić. Bo autor nie ocenia chowając się za wypowiedziami rozmówców, ale to są relacje wstrząsające, które zmienią moje podejście do następnej rozmowy z lekarzem. Choć nie mam pojęcia co zrobię, może z nim o tym porozmawiam?
15.04.2017
Andrzej Flis
Kupiłem tę książkę trochę wbrew sobie, za drugim podejściem. Wiedziałem, co w niej znajdę i że strach będzie to czytać. Jestem właśnie w trakcie. Nie można się od tego oderwać. Obraz tego, co się dzieje, jest przerażający. A najgorsze jest to, że to się nigdy nie zmieni, bo nigdy nie zmieni się polska mentalność. Pochodzę z tzw. lekarskiej rodziny, sam miałem być lekarzem, w ogólniaku klasa o profilu biol-chem. Odwidziało mi się w czwartej klasie, poszedłem na anglistykę. Od kiedy pamiętam żałowałem, że zmieniłem zdanie. Teraz żałuję już trochę mniej. I wiem jedno: gdybym był teraz młodym lekarzem po studiach i stażu, wyjechałbym natychmiast. To nie jest kraj dla ludzi. Pozdrawiam wszystkich dobrych lekarzy, którym udało się w tym "systemie" pozostać porządnymi ludźmi i nie zwariować. A książka jest świetna - polecam wszystkim. Pozbądźcie się resztek złudzeń.
Zobacz też