ver: 0.33

Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy

(okładka miękka)

Autor:
(4)
  • Czytaj fragmentFragment
Bestseller
39,90 zł
27,99 zł
Oszczędzasz
Wysyłamy w 24h. DARMOWA DOSTAWA do salonów empik
dostępność w salonie
Opis produktu
Dane szczegółowe
Opinie klientów (3)
Dodaj recenzję
Oceń produkt:
*
*
Dodaj recenzję Powrót
W przypadku naruszenia Regulaminu, Twój wpis zostanie usunięty.
18.04.2017
anonymous
Ale obok lekarzy leczących pijaków jest kupa lekarzy którzy nawet jak pacjent jest super trzeźwy i potwornie cierpi to ma go tam gdzie słońce dochodzi i większość traktuje pacjenta jako dojną krowę a nie widzi w nim cierpiącego człowieka. Ja widzę wokół siebie niestety tylko takich.
  • 5
16.04.2017
Kmwisniewski
Opis na czwartej stronie okładki jest sensacyjny, a ta książka jest bardzo mocna, ale dużo lepsza niż proste szufladkowe oceny. To opis służby zdrowia, której wszyscy chorzy się gdzieś tam spodziewają, ale i tak gęsia skórka przy niektórych sytuacjach się pojawia. I to nie przez "złych lekarzy", którzy też są więźniami tego systemu, ale dlatego, że po raz pierwszy (przynajmniej dla mnie) ktoś na tak wielu przykładach pokazał, jaka to jest matnia dla wszystkich. To niesamowita opowieść, od której nie można się oderwać. Mam nadzieję, że przeczyta ją ktoś w ministerstwie, ktoś, kto będzie wiedział, co z tym zrobić. Bo autor nie ocenia chowając się za wypowiedziami rozmówców, ale to są relacje wstrząsające, które zmienią moje podejście do następnej rozmowy z lekarzem. Choć nie mam pojęcia co zrobię, może z nim o tym porozmawiam?
15.04.2017
Andrzej Flis
Kupiłem tę książkę trochę wbrew sobie, za drugim podejściem. Wiedziałem, co w niej znajdę i że strach będzie to czytać. Jestem właśnie w trakcie. Nie można się od tego oderwać. Obraz tego, co się dzieje, jest przerażający. A najgorsze jest to, że to się nigdy nie zmieni, bo nigdy nie zmieni się polska mentalność. Pochodzę z tzw. lekarskiej rodziny, sam miałem być lekarzem, w ogólniaku klasa o profilu biol-chem. Odwidziało mi się w czwartej klasie, poszedłem na anglistykę. Od kiedy pamiętam żałowałem, że zmieniłem zdanie. Teraz żałuję już trochę mniej. I wiem jedno: gdybym był teraz młodym lekarzem po studiach i stażu, wyjechałbym natychmiast. To nie jest kraj dla ludzi. Pozdrawiam wszystkich dobrych lekarzy, którym udało się w tym "systemie" pozostać porządnymi ludźmi i nie zwariować. A książka jest świetna - polecam wszystkim. Pozbądźcie się resztek złudzeń.
Zobacz też