ver: 0.33

Mleko i miód. Milk and Honey

(okładka twarda)

Autor:
(11)
Bestseller
39,90 zł
33,49 zł
Oszczędzasz
Wysyłamy w 24h. DARMOWA DOSTAWA do salonów empik
dostępność w salonie
Opis produktu
Dane szczegółowe
Opinie klientów (5)
Dodaj recenzję
Oceń produkt:
*
*
Dodaj recenzję Powrót
W przypadku naruszenia Regulaminu, Twój wpis zostanie usunięty.
  • 1
07.05.2017
jak_malowany_ptak
Stwierdzenie, że tę książkę powinna przeczytać i posiadać KAŻDA kobieta jest błędne. Z pewnością okazałoby się, że większości kobiet nie przypadłaby ona do gustu i tak jak ja, żałowałyby wydanych pieniędzy. Fakt, jest w całości poświęcona sprawom dotyczącym kobiet, ale niestety opisana w słaby sposób. I tutaj, mówiąc, że wszystkie spawy dotyczą kobiet nie twierdzę, że są one ważne, istotne i przeżywane przez każdą z płci pięknej. Mam wrażenie, że autorka zdecydowała się na tekst pisany wierszem ze względu na trwającą ostatnio "modę na poezję". W rzeczywistości tylko pierwszy rozdział tejże książki ma z nią cokolwiek wspólnego. Myślę, że ta książka przypadnie do gustu feministkom, gimbnastolatkom, paniom z towarzystwa lewicowego. Reszta pań powinna zastanowić się, czy chce zmarnować kilkadziesiąt złotych. Plusami tej książki jest z pewnością pierwszy rozdział i jej wygląd. Cudownie prezentuje się na półce. Szkoda, że to tylko tyle...
  • 5
15.04.2017
kaczper
Cudowne, wzruszające wiersze zawarte w bardzo krótkiej formie. Niezwykły jest nie bogate, poetyckie słownictwo (wręcz przeciwnie), lecz krótka, zwięzła i prosta forma przekazania ogromnych myśli. Czytając "mleko i miód", obserwujemy ogromną przemianę kobiety, dzięki temu widzimy pełną historię narodzenia się kobiety silnej, wyzwolonej i żądnej życia. Moim zdaniem każdy powinien przeczytać tomik Rupi Kaur, by nauczyć się cierpieć, kochać, rozstawać i goić.
  • 5
17.03.2017
Najlepsza ksiazka
Nadiaxx2505
Tą książkę powinna mieć w swojej kolekcji każda kobieta. Czytając ją wiele można się nauczyć. Autorka krótkimi wierszami pokazuje czasem "brutalną" prawdę o ludziach, ich zachowaniach w szczególności w związkach. Dodatkowym plusem jest to, że książka jest w wersji dwu-języczne, dzięki czemu wiemy, że wiersze nie straciły swojego przekazu podczas tłumaczenia. Serdecznie polecam każdej kobiecie!
  • 4
28.02.2017
Obowiązkowa pozycja na półce
vivienne
Wiersze Rupi Kaur czytałam już wcześniej w internecie. Tym bardziej nie mogłam się doczekać, aż będzie możliwość kupna tego tomiku. Jej poezja to piękne świadectwo cierpienia i walki z nim. Przedstawia kobiecość w taki sposób, by oddać ją jak najpełniej. Czyta się z zachwytem nad tym, jak w prostych słowach można oddać niesamowicie głębokie przesłanie. Zawiodło mnie jednak polskie tłumaczenie oraz szata graficzna. Przekład nie oddaje w pełni sensu oryginalnych wierszy, ale trudno za to kogokolwiek winić. Za to bardzo nie odpowiada mi fakt, że tylko tłumaczenie jest ozdobione grafikami. O wiele sensowniej by to wyglądało, gdyby to oryginał był ozdobiony, a tłumaczenie zostawione samo sobie lub gdyby obie wersje miały identyczny układ. Mimo tego, polecam tomik każdemu, nawet, a może szczególnie tym, którzy z poezją nie mieli dotąd do czynienia :)
  • 5
17.02.2017
skrytaksiazka.blogspot.com
SkrytaKsiążka
"Mleko i miód" jest tomikiem krótkich opowieści o miłości, przemocy, bólu, stracie i cierpieniu. Dotyka przeróżnych aspektów emocji i cielesności. Napisany w zaskakująco emocjonujący, poetycki sposób sprawia, że każdą stronę ma się ochotę chłonąć kilka razy i wracać zaskakująco często. Tak było w moim przypadku. Było to moje pierwsze zetknięcie się z poezją. Wcześniej czytałam różne wiersze, zazwyczaj szkolne, ale do ich interpretacji i zapoznania się z nimi byłam zmuszana przez nauczycieli. Tym razem było inaczej. Po tą pozycję sięgnęłam sama, z czystej i własnej woli. Była to jedna z najlepszych decyzji w tym roku. Te krótkie wiersze trafiły do mnie i jestem zaskoczona jaką prawdę za sobą niosły. Miałam wrażenie, że autorka przemawia przez każdy z nich w głąb mnie i pokazuje nam prawdziwy obraz emocji, zwłaszcza kobiecych emocji, które często w sobie skrywamy i o których nie mamy ochoty rozmawiać. Odkrywa najmniejsze zakamarki duszy i nie boi się o nich pisać. Chcę wyrazić, że jestem urzeczona tym co spotkało mnie w tej książce, w tej poezji, ale mam wrażenie, że "urzeczona" to mało powiedziane. Jestem zaintrygowana i zakochana w tym, co stworzyła Rupi Kaur. Potrafiła dotrzeć do mnie i poprzez swoje krótkie opowiadania nie sugerowała, abyśmy je interpretowali. Autorka chcę abyśmy je zrozumieli. Książeczka jest cudownie wydana. Oprócz wspaniałych, własnoręcznie rysowanych ilustracji, każdy wiersz mamy na osobnej stronie. Wygląda to bardzo przejrzyście i schludnie. Dodatkowo spotkamy w niej cztery działy: cierpienie, kochanie, zrywanie i gojenie. Tematyka nie zlewa się ze sobą, a całość jest naprawdę świetnie uporządkowana. Ta pozycja będzie miała szczególne miejsce w moim sercu. Nie spodziewałam się, że zostanę tym tomikiem aż tak oczarowana. Opowiadania poruszyły mnie, dotknęły najwrażliwszych części mej kobiecej duszy i sprawiły, że chciałam je czytać w kółko i w kółko. Na pewno niejednokrotnie wrócę do nich z czystą przyjemnością. Styl Rupi Kaur jest olśniewający. Autorka ma niezwykły talent, który wykorzystała w stu procentach. Potrafiła wywołać emocje na każdej stronie, w każdym zdaniu i napisać tak prawdziwe rzeczy, że każda kobieta znajdzie w niej cząstkę, którą utożsami z jej codziennym życiem. Gdybym miała wybrać jedną książkę, którą miałabym czytać przez całe swoje życie i nie wolno by mi było tknąć innej, wybrałabym właśnie tą. "Mleko i miód" jest wspaniałą poezją, która na pewno przypadnie do gustu każdej kobiecie. Napisana w bardzo prosty, poetycki i zrozumiały sposób, sprawia, że nadaje się do wielokrotnego czytania i użytku. Ja zapoznałam się już z polską wersją wierszy. Liczę na to, że uda mi się zdobyć wydane dwujęzyczne i przeczytać te cudowne opowiadania również w języku angielskim.
Zobacz też