ver: 0.33

Po pierwsze, nie szkodzić

(okładka miękka)

Autor:
(13)
  • Czytaj fragmentFragment
39,99 zł
30,35 zł
Oszczędzasz
Wysyłamy w 24h. DARMOWA DOSTAWA do salonów empik
dostępność w salonie
Opis produktu
Dane szczegółowe
Opinie klientów (7)
Dodaj recenzję
Oceń produkt:
*
*
Dodaj recenzję Powrót
W przypadku naruszenia Regulaminu, Twój wpis zostanie usunięty.
  • 5
29.07.2016
Dosłownie ,,wdziera się w mózg'' ;)
SherleyHope
Znalazłam ją wśród innych książek całkiem przypadkiem, a krótki opis zachęcił mnie do kupna. Medycyna od dłuższego czasu bardzo mnie interesowała, toteż intuicyjnie wiedziałam, że dokonałam dobrego wyboru. Nie pomyliłam się.
Marsh Henry jest zdumiewająco nazbyt szczery w swych wyznaniach, w dodatku nie przynudza, dlatego też książkę można przeczytać dosłownie jednym tchem.
Autor opisuje codzienne zmagania lekarza, w tym przypadku: neurochirurga. Są to duże wyrzeczenia, ale na nich się nie kończy. Na swoim koncie miał niejedną ,,wpadkę'', którą potrafił długo rozpamiętywać, lecz specyfika tego zawodu nie pozwala zbyt długo się nad sobą użalać.
Henry Marsh dzieli się z czytelnikami swoimi przemyśleniami na temat jego pracy. Opisując trudne przypadki, posługuje się profesjonalną terminologią medyczną, ale to nie oznacza, że przez to wiele osób, nie mających bladego pojęcia o medycynie, nie zrozumie tychże pojęć. Autor niemalże od razu tłumaczy, o co chodzi, i to w taki sposób, że bez trudu zrozumie go każdy czytelnik. Polecam tę książkę każdemu, a w szczególności przyszłym lekarzom!
30.05.2016
Po pierwsze- nie szkodzić
Emilia Kacprzak
Wielu twierdzi, że lekarze są uodpornieni na cierpienie czy śmierć swoich pacjentów. Książka Henry'ego Marsha pokazuje, że jest nie do końca jest to prawda, bowiem mimo tego, że nie pokazują tego po sobie (pełen profesjonalizm) to każde niepowodzenie, przypadkowe lub nie, odbierają jako swoje osobiste życiowe porażki. Dzięki tej książce można z drugiej strony spojrzeć na życie lekarza, choć minimalnie przekonać się, jak wielką odpowiedzialność za sobą niesie, jak silnym trzeba być, aby podjąć się tego zawodu. Wspaniały reportaż bogaty w wiele zawodowych i osobistych doświadczeń, napisany z naprawdę pozytywnym podejściem.
  • 5
27.05.2016
Bardzo dobra
rupik-helena
Książka napisana z dystansem do siebie i swojej pracy, czuje się, że pisał ją człowiek doświadczony przez życie, ale optymista. Bardzo dobrze się czyta, a jeśli lubicie opowieści autentyczne i związane z medycyną, to pozycja dla was.
  • 5
25.05.2016
Po pierwsze nie szkodzić
Basia
Parę chwil z pracy Henry Marsha- neurochirurga . Napisana ciekawie z poczuciem humoru , pokazuje dylematy pacjentów i lekarza. Warto przeczytać .
  • 5
20.05.2016
Po pierwsze nie szkodzić
danuta gołaś
Henry Marsh, autor książki, jest cenionym neurochirurgiem. Książka tego wybitnego specjalisty jest jakby podsumowaniem pracy zawodowej, gdyż napisał ją będąc po sześćdziesiątce. Opisuje w niej nie tylko swoje sukcesy, ale też porażki i te zawinione, i te przypadkowe. Pisze o swoich relacjach z pacjentami, o trudnościach w podejmowaniu decyzji i o lęku jaki towarzyszy lekarzom przy operacjach. Porusza też problem śmierci, nie tylko pacjentów, z którymi zżył się mniej lub bardziej, ale też bliskiej mu osoby, matki. Myślę, że z taką pokorą o trudnej pracy lekarza-chirurga można napisać, gdy ma się nie tylko doświadczenie zawodowe ale też spory bagaż doświadczeń życiowych. Książka, którą bardzo polecam, pozwoli nam lepiej zrozumieć jakże stresującą pracę lekarzy.
19.05.2016
warto...
Ania
Przejmująca i pasjonująca opowieść o codziennej pracy neurochirurga w brytyjskim szpitalu, podejmowanym ryzyku, odpowiedzialności za życie innych ludzi i cenie jaką się za to płaci. Pozwala spojrzeć na najtrudniejsze sprawy z tej "drugiej strony" - lekarza, który często boi się nie mniej niż jego pacjent. Polecam!
  • 5
18.05.2016
Polecam
anna rozycka-jarmolinska
Lektura obowiąkowa dla każdego kto interesuje się tematyką medyczną
Zobacz też