ver: 0.33

Dostawa do Punktów Odbioru

Zamówienia realizowane przez empik.com możesz za darmo odbierać w Punktach Odbioru - listę znajdziesz w tym miejscu

 • Wszystkie zamówienia sklepu internetowego są realizowane z zasobów Magazynu Głównego (dotyczy to również zamówień odbieranych Punktach Odbioru).
 • Sklep internetowy nie korzysta przy realizacji zamówień z asortymentu znajdującego się bezpośrednio w sklepach stacjonarnych.

Jakie dane potrzebne są do odebrania zamówienia z Punktu Odbioru?

Podczas odbioru zamówienia pracownik Punktu Odbioru poprosi Cię o podanie:

 • Imienia i nazwiska.
 • Numeru zamówienia lub/i adresu email (loginu), za pomocą którego logujesz się w sklepie internetowym empik.com.
 • Jednorazowego kodu identyfikacyjnego, który dostaniesz w mailu z zaproszeniem po odbiór (tylko w przypadku płatności z góry).

Dane te są niezbędne w celu poprawnej identyfikacji Klienta i uniknięcia omyłkowego wydania paczki niewłaściwej osobie. W przypadku braku kodu identyfikacyjnego pracownik Punktu Odbioru może nie wydać zamówienia (dotyczy zamówień opłaconych z góry).

Jak wygląda procedura odbioru zamówienia z Punktu Odbioru?

W Punkcie Odbioru zamówień ze sklepu internetowego pracownik:

 • Poprosi Cię o podanie danych identyfikacyjnych (nazwiska, numeru zamówienia i/lub adresu e-mail).
 • Jeśli zamówienie było opłacone z góry, poprosi o podanie kodu identyfikacyjnego, który dostałeś w mailu z zaproszeniem po odbiór zamówienia.
 • Wprowadzi dane do systemu, aby sprawdzić czy wszystko się zgadza oraz czy Twoje zamówienie jest w Punkcie Odbioru.
 • Odszuka Twoje zamówienie na półce z zamówieniami.

Co powinieneś posiadać wychodząc z Punktu Odbioru?

 • Zamówione produkty.
 • Fakturę VAT, która jest dołączona do każdego zamówienia.
 • W przypadku zamówień opłacanych przy odbiorze: paragon niefiskalny.

Gdzie jest miejsce odbioru zamówienia ze sklepu internetowego empik.com?

Twoje zamówienie czeka w Punkcie Odbioru zamówień ze sklepu internetowego empik.com. Jeśli masz wątpliwości, w którym miejscu jest Punkt Odbioru zamówień, zapytaj pracownika sklepu lub salonu.

Listę Punktów Odbioru, w których możesz odebrać zamówienia ze sklepu internetowego empik.com, znajdziesz w tym miejscu.

Odbiór zamówienia przez wskazane przez Ciebie osoby

W Twoim imieniu zamówienie może odebrać wskazana przez Ciebie osoba. Wystarczy, że będzie ona znała wszystkie dane potrzebne do odbioru zamówienia z Punktu Odbioru (zwróć uwagę na to, czy zamówienie jest płatne z góry czy przy odbiorze)

Osobie, którą prosisz o odbiór zamówienia w Twoim imieniu, najlepiej przekazać wydrukowany mail z zaproszeniem po odbiór zamówienia.

Jak wygląda postępowanie w przypadku zagubienia kodu lub skasowania maila z kodem identyfikacyjnym (dotyczy tylko zamówień opłaconych z góry)

Jeśli zgubisz maila z kodem identyfikacyjnym, możesz uzyskać nowy kod. Wystarczy, że zalogujesz się na stronie sklepu internetowego i wejdziesz w sekcję "Twoje Konto", a następnie w szczegóły danego zamówienia. Wybierz odnośnik, który spowoduje wysłanie maila z nowym kodem.

Skorzystanie z tej opcji, automatycznie unieważni poprzedni kod, dlatego zalecamy, by użyć jej wówczas, gdy podejrzewasz, że ktoś niepożądany ma dostęp do Twojego kodu.

Pracownicy Punktu Odbioru oraz Centrum Wsparcia Klienta nie mają dostępu do Twojego kodu. Pracownik Centrum Wsparcia Klienta może jednak wysłać Ci maila z nowym kodem.

Dla Twojej wygody kod odbioru wysyłamy również w formie SMS. Aby go otrzymać podaj swój numer telefonu podczas definiowania sposobu dostawy.

Skąd mam wiedzieć, czy zamówienie czeka już na mnie w Punkcie Odbioru?

Po skompletowaniu i zapakowaniu zamówienia w magazynie, wyślemy do Ciebie mail z informacją, że zamówienie jest w drodze do wybranego przez Ciebie Punktu Odbioru. Zazwyczaj zamówienie jest dostarczane w ciągu 2 dni roboczych.

Po dostarczeniu zamówienia do wybranego przez Ciebie Punktu Odbioru, wysyłamy maila z zaproszeniem po odbiór. Po otrzymaniu takiego maila możesz udać się po swoje zamówienie.

W mailu z zaproszeniem otrzymasz numer wysyłki (zamówienia), listę produktów czekających na odbiór, nazwę Punktu Odbioru, w którym zamówione produkty czekają na Ciebie oraz kod identyfikacyjny upoważniający do odbioru zamówienia (tylko dla zamówień opłaconych z góry).

Dla Twojej wygody zaproszenie po odbiór wysyłamy również w formie SMS. Aby go otrzymać podaj swój numer telefonu podczas definiowania sposobu dostawy.

Jaki jest czas oczekiwania zamówienia na odbiór?

Zamówienie w Punkcie Odbioru będzie czekało na Ciebie przez 7 dni, licząc od momentu dostarczenia zamówienia do Punktu Odbioru.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz odebrać zamówienia (np. jesteś na urlopie), możesz w szczegółach zamówienia na Twoim Koncie wydłużyć termin odbioru o 7 dni.

W przypadku jeśli zamówienie nie zostanie odebrane przez Ciebie w wyznaczonym terminie, otrzymasz maila z informacją, że zamówienie zostało odesłane do magazynu. Jeśli Twoje zamówienia nie będą odbierane z Punktu Odbioru, możliwość składania zamówień opłacanych przy odbiorze może zostać zablokowana (Regulamin zakupów: Warunki i zasady w sklepie internetowym empik.com).

do góry