ver: 0.33

Spójrz na mnie

(ebook)

Autor:
(9)
31,50 zł
25,50 zł
Oszczędzasz
Wysyłamy natychmiast. Produkt cyfrowy do pobrania z eBiblioteki
Opis produktu
Dane szczegółowe
Opinie klientów (3)
Dodaj recenzję
Oceń produkt:
*
*
Dodaj recenzję Powrót
W przypadku naruszenia Regulaminu, Twój wpis zostanie usunięty.
  • 3
08.01.2017
DOBRA
Zakładka
I znów czytam Sparksa! I choć jestem lekko uprzedzona do tego autora, z powodu powtarzających się schematów, to opis tej konkretnej, był dla mnie na swój sposób wyjątkowy? Może dlatego, że nie czytałam już dawno o żadnych typach prześladowań. Moje wrażenia po lekturze? Dość mieszane, czyli typowo jak dla Sparksa.

Książka zaczyna się bardzo typowo. Poznajemy bohaterów, ich historie, okolice, marzenia. Potem wreszcie się poznają. I tu cała akcja zamiera. Bo w zasadzie pojawiają się nowe wątki i postaci i cały czas coś się dzieje, ale nie jest to wystarczająco interesujące. Wszystko tu było na tyle typowe i schematyczne, iż wręcz mnie usypiało. Po pewnym czasie nie miałam wręcz ochoty czytać tego co jest dalej z bohaterami. Widząc jednak że nie jestem nawet w połowie książki, zdecydowałam zmotywować się by przez to przebrnąć.

I jak się okazało, druga połowa była o niebo lepsza. Działo się tu o wiele więcej ciekawszych rzeczy, które momentami zaskakiwały, a czasami tez bawiły. Miałam wrażenie, iż pisząc to, autor miał o wiele lepszy okres w swoim życiu, dzięki czemu, to co tworzył, niosło ze sobą o wiele więcej emocji. Podczas czytania, oczywiście, miałam wiele stanów, w których zastanawiałam się czy nie odłożyć jej na później. Na szczęście w tej drugiej części, było tego znacznie mniej, porównując ją z pierwszą.

Jeśli chodzi o pomysłowość, autora, to nie ma tu rewelacji. Cóż, zażyłość pomiędzy pozornie innymi osobami? Znane. Stalking? Typowe. Liczne problemy świata codziennego? Oczywiste. Opisane i przedstawione to było bardzo poprawnie, ale bez szczególnych istotnych cech, wartych uwagi. Pan Nicholas niczym wielkim mnie tu nie zaskoczył, a wręcz zanudził, jak już wspomniałam. Co prawda wprowadzone tu elementy prześladowania, nadały całości bardzo swoistego charakteru, ale niestety nie wystarczająco. Co prawda całość rozwijała się interesująco, a samo zakończenie ogromnie mnie zdziwiło.

Chcąc pisać o bohaterach, am niemały problem. W zasadzie sama nie wiem co o nich myślę. Wydaje mi się, że są nieco nijacy i szarzy pomimo szerokiej palety cech, które posiadają. Dlaczego tki efekt się pojawił? Nie mam zielonego pojęcia. Może to z tego powodu, że autor nie poświęcił wystarczająco wiele czasu opisie tych postaci, albo nie zrobił tego w odpowiedniej formie.

Nie mogę tu też nie wspomnieć o tym jak książka została wykonana. Nie dość że okładka jest wprost paskudna, to i przy czytaniu łatwo o powstanie zagięcia na grzbiecie. Mi pojawiły się dwa, mimo, iż bardzo uważałam.

Cóż, książka nie jest idealna, ale można ją przeczytać. Fani autora z pewnością znajdą w niej coś dla siebie. Historia lekko banalna, ale łatwa w odbiorze i momentami przyjemna. Warto z pewnością spróbować tej przygody
  • 3
25.10.2016
"Spójrz na mnie"
Daria Malinowska
Bardzo wyidealizowana. Niewiarygodna. Plusy:
+lekko się czyta;
+brak wyuzdanego erotyzmu.
  • 3
10.10.2016
Dla zabicia czasu? Czemu nie!
grabaj
Niestety, jedna z najsłabszych książek Nicholasa Sparksa. Książka zaczyna się dość interesująco: główny bohater z problematyczną przeszłością, ona - piękna i zdolna pani prawnik. W tle historia, która musi kładzie się cieniem na ich miłości. Ot co, Nicholas Sparks jakiego znamy i lubimy. Jednakże wątek sensacyjny, który przewija się przez cała książkę, jest prowadzony w sposób zbyt oczywisty i jest największym minusem książki. Czytelnik dość szybko i bez trudu rozwiążę zagadkę, która tak bardzo męczy bohaterów: kto i dlaczego?
Na pewno książce nie można odmówić lekkości i pewnej dozy przyjemności, ponieważ czyta się ją bardzo szybko i z zaciekawieniem. Z każdym rodziałem, który jest podzielony między bohaterów książki - Collina i Marii, czytelnik poznaje bohaterów z innej perspektywy: tej drugiej połówki.
Czy warto po tę książkę sięgnąć? Na pewno jest to dobra pozycja dla zabicia czasu i przy deszczowej pogodzie. Mnie na pewno uratowała kilka godzin podczas długiego lotu.
Zobacz też