ver: 0.33

Stasis

Producent: The Brotherhood Games
(2)
  • WideoWideo
Bestseller
39,99 zł
11,97 zł
Oszczędzasz
Wysyłamy w 72h. DARMOWA DOSTAWA do salonów empik
dostępność w salonie
Opis produktu
Dane szczegółowe
Opinie klientów (1)
Dodaj recenzję
Oceń produkt:
*
*
Dodaj recenzję Powrót
W przypadku naruszenia Regulaminu, Twój wpis zostanie usunięty.
15.05.2016
STASIS
Triskel
"STASIS" jest grą przygodową wpisującą się w realia science fiction. Podczas rozgrywki wcielamy się w mężczyznę, który znajduje się w mrocznym i opuszczonym ośrodku badawczym. Okazuje się, że szuka on swojej rodziny i stara się rozwikłać zagadkę swojego nieciekawego położenia. Podczas przemierzania dziwnych i niepokojących pomieszczeń będziemy mogli korzystać z licznych przedmiotów i łączyć je razem. Ukazanie sterowania w rzucie izometrycznym również było ciekawym pomysłem i przypadło mi do gustu. Zapraszam zatem do recenzji i zagłębienia się w posępne kąty opustoszałego ośrodka badawczego.

John Maracheck budzi się w ośrodku badawczym, nie mogąc z początku uwierzyć swoim oczom. Jego rodzina jak i wszyscy członkowie załogi zniknęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Maracheck będzie musiał wyruszyć na wyprawę po opuszczonym obiekcie i odnaleźć rodzinę. Elektronika w ośrodku nadal pracuje, a laboratorium skrywa przed naszym bohaterem wiele przerażających tajemnic. Niebezpieczeństwa, które przyjdzie mu pokonać zmienią jego życie raz na zawsze...

Przystępując do rozgrywki najpierw rzuca nam się w oczy sterowanie bohaterem w rzucie izometrycznym. Rzadko ostatnio spotykane, jednak bardzo ciekawe i dobrze wykonane. Stasis to z pozoru typowa przygodówka, jednak bardzo klimatyczna i okraszona stonowaną muzyką. Liczne zagadki napotykają nas co i rusz, a mnogość lokacji zostało dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach. Klimaty osamotnienia i grozy towarzyszą nam cały czas, aby w wielu momentach przestraszyć do szpiku kości. Drastyczne i krwawe widoki zdarzają się dość często, a wykonanie ich wymagało sporo pracy i dokładności. Pokład Groomlake został szczegółowo i bogato przedstawiony, sprawiając, że wsiąkniemy w przedstawiony świat na ładnych parę godzin. Grafika 2D cieszy oczy, a efekty wizualne stoją na dość wysokim poziomie. Sprawiając, że Stasis zapadnie nam na długo w pamięci.

"STASIS" wciąga i emocjonuje podczas rozgrywki, gra zawiera klasyczne elementy przygodówek z pewnym powiewem świeżości. Klimat jest ciężki i mroczny, sprawiający, że pozycja ta powinna przypaść do gustu również miłośnikom horrorów. Konwencja science fiction zawiera wiele ciekawych i unikatowych pomysłów, jeszcze bardziej przyciągając do prowadzenia rozgrywki. Rozbudowany i bogaty świat, skomplikowane zagadki i ładna grafika jak najbardziej wpływają na plus dla tej pozycji. Psychodeliczna okładka przyciąga uwagę i ładnie prezentuje się na półce, co również jest fajną sprawą. Zachęcam do zapoznania się z ta pozycją i wyruszenia na przerażającą wyprawę po opuszczonym ośrodku badawczym Groomlake. Jak najbardziej polecam.
Zobacz też