ver: 0.33

Tak Me Tu Mas

(CD)

Wykonawca:
(20)
DARMOWA DOSTAWA do salonów empik
produkt niedostępny dodaj do schowka ›
dostępność w salonie
Opis produktu
Posłuchaj mp3
Dane szczegółowe
Opinie klientów (15)
Dodaj recenzję
Oceń produkt:
*
*
Dodaj recenzję Powrót
W przypadku naruszenia Regulaminu, Twój wpis zostanie usunięty.
  • 5
11.01.2017
Cudowne
Denxson
Kiedyś słyszałem piosenki Nahovic'y w wykonaniu Polskim przez zespół Na Bani.
Bez zastanowienia kupiłem w salonie Empika, i nie żałuję cudowna płyta... piękna muzyka.
06.12.2016
recenzja
Urszula kicińska
zakup przebiegł sprawnie bez jakichkolwiek niespodzianek polecam
  • 3
15.01.2016
Czeski bard
Teresa Dąbrowska
Ciekwa odskocznia od polskich lub angielskich piosenek. Nie trzeba tu nawet rozumiec tekstu, wystarczy klimat i melodyka, żeby zatracić się w słuchaniu
22.11.2015
Tak Me Tu Mas
MG
Wspaniała płyta... dla tych co oczywiście cenią twórczość J. Nohavicy. Polecam
02.07.2015
Płyta Jaromira
Mario
Naprawdę świetna płyta, która była dla mnie odkryciem. Świetnie się tego słucha w zimowe wieczory, nawet jako tło rozmów z przyjaciółmi.
  • 5
13.06.2015
Oto mnie masz - ma Pan mnie, Panie Nohavico!
Paulina Szczygłowska
"Około północy puka do bramy nieproszony gość/Za węgłem stoi, patrzy na ciebie - twoja przeszłość". Te słowa z utworu "Minulost" doskonale obrazują, z czym mamy do czynienia w przypadku tej płyty. Nohavica to człowiek niemłody, który przeszedł w swoim życiu wiele (jak wiemy z jego biografii, wpadł w alkoholizm, jednak udało mu się przezwyciężyć nałóg). Któż, jak nie on, mógłby pisać utwory o rozrachunku z przeszłością? Jest ona częstym gościem na tej płycie.
Dla mnie największym atutem płyty jest lekko chropawy głos czeskiego barda oraz oprawa instrumentalna, która jest dość skromna - najczęściej słyszymy tu harmonijkę, akordeon i struny gitary. Nie potrzeba tu niczego więcej, muzyka ta tworzy doskonałe tło pod teksty artysty. Całość jest skromna, nienarzucająca się słuchaczowi, jednakże nie sposób się w niej nie zakochać. Nie wspominając już o czeskim języku, który nadaje wdzięku każdej kompozycji.
Ciężko jest mi znaleźć słabe punkty tej płyty - dobrze jest słuchać jej zarówno fragmentarycznie, jak i w całości, wszystkie utwory są melodyjne, przyjemne do nucenia pod nosem, a najwięcej sensu zyskują wtedy, gdy poświęcimy chwilę na przetłumaczenie i zrozumienie ich. W mojej opinii najmocniejsze punkty tego wydawnictwa to utwory "Minulost", "U nas na severu" i "www.idnes".
"Tak me tu mas" polecam każdemu, kto poszukuje w muzyce prostoty i sensu. Bard nawołuje: "já chci poezii, jen trochu pochopení" - ja chcę poezji, tylko trochę zrozumienia. Poświęćmy więc chwilę Nohavicy, by zrozumieć jego wrażliwość.
  • 5
30.03.2015
Rewelacja!
Monika Krajewska
Płyta jest rewelacyjna. Dojrzała, nastrojowa, wspaniałe teksty.
20.02.2015
Czeskie klimaty
Pitjul
Po czesku, ale nie śmiesznie. Za to ładnie, romantycznie i nastrojowo. Polecam!
30.01.2015
Może zaintrygować
Otoja
Bardzo interesujące piosenki tego znakomitego czeskiego barda. Nastrojowe, w tak typowym dla Jaromira Nohavicy klimacie. Jaką potrafi on zawsze wytworzyć niezwykłą atmosferę! To artysta który pozrozumiewa się ze słuchaczem za pomocą emocji, a przy tym w wyjątkowo piękny sposób.
  • 5
29.01.2015
Nohavica
ubot
Dobra płyta dla osób lubiących poezję śpiewaną, dodatkową "atrakcją" jest język czeski
  • 5
20.01.2015
fajna
Jędrzej Jakubowski
jak to Nohavica.....super. prezent bardzo udany. Serdecznie polecam
31.05.2014
urzekła mnie ta muzyka
denizi
Usłyszałam przypadkowo, nie wiedziałam kto jest wykonawcą, ale sprawdziłam, bo bardzo mi się spodobała ta oryginalnie brzmiąca muzyka i dopasowany do brzmienia głos wykonawcy. Tak rozpoczęła się moja muzyczna przygoda z Jaromirem Nohavicą. Polecam, jeśli ktoś jeszcze nie miał tej przyjemności. Nastrojowo i klimatycznie.
  • 5
06.05.2014
Polecam ^ n!
alice07
Przepiękne ballady! Jaromir Nohavica ujął mnie zarówno swoją osobowością, niepowtarzalnym wokalem, jak i nastrojem w jaki wprowadza słuchacza za pośrednictwem tej płyty. Polecamwnież zapoznać się z tłumaczeniem utworów.
07.06.2013
Jaromil Nohavica Tak me tu mas
joke
Późno rozpoczynam swą przygodę z Nohavicą ale dobry to początek. Zabieram się za odrobienie zaległości w tym względzie. Byc może dobrze by było częściej gościc go w Polsce.
  • 5
25.03.2013
świetna
anula_kowal
Dzięki radiowej Trójce
prócz Minulost jest jeszcze kilka innych miłych dla ucha utworów, które słucha się z nie mniejszą przyjemnością
Zobacz też