Spis treści:

Praktycznie możemy mówić o uzależnieniu społeczeństwa od urządzeń elektronicznych. Dziś mało kto wyobraża sobie funkcjonowanie bez chociażby smartfona. W podróżach towarzyszą nam laptopy, konsole mobilne i urządzenia pozwalające zadbać o higienę i wygląd. Ich największą bolączką są akumulatory, które pozostają w tyle za dynamicznym rozwojem technologii. Rozwiązaniem problemu są powerbanki, które pozwalają naładować urządzenia i wydłużyć ich czas pracy. Na rynku znajdziemy ogrom akcesoriów tego typu i rodzi się pytanie, jakie powerbanki wybrać? Te są nierzadko przeznaczone do konkretnych celów, dlatego zebraliśmy w naszym rankingu najciekawsze dostępne obecnie magazyny energii. Zapraszamy do przeglądu!

Powerbanki - ranking

W naszym rankingu powerbanków znajdziecie modele o różnych pojemnościach i z różnych przedziałów cenowych. W ten sposób każdy powinien znaleźć urządzenie odpowiadające jego potrzebom oraz możliwościom.

Hama Power Pack Supreme 20HD - powerbank 20000 mAh

Hama Power Pack Supreme 20HD zaskakuje atrakcyjną ceną i dużą pojemnością. W tym niewielkim urządzeniu ważącym zaledwie ok. 361 g znalazły się ogniwa litowo-polimerowe o pojemności 20000 mAh. Oznacza to, że większość smartfonów można za pomocą tego gadżetu naładować czterokrotnie! W obudowie znalazły się trzy złącza ładujące, jedno USB-C i dwa USB-A. Ładowanie powerbanku odbywa się za pomocą portu micro-USB. O stanie baterii informują cztery diody umieszczone w obudowie. Akcesorium pozwala na równoczesne ładowanie trzech urządzeń, co jest sporym atutem.

 

Power pack HAMA Supreme 20HD, 20000 mAh, szary

 

Xtorm Solar SuperCharger 10000 mAh - powerbank solarny

Xtorm Solar SuperCharger jest bardzo ciekawym powerbankiem przeznaczonym dla osób spędzających sporo czasu w terenie. Urządzenie może się pochwalić pojemnością 10000 mAh i systemem szybkiego ładowania. W obudowie znalazły się dwa porty ładujące USB-C i USB-A. Obudowa spełnia certyfikat IPX4, co oznacza ochronę przed zachlapaniami, więc choćby deszcz nie będzie mu straszny. Najważniejsze jednak, że ten powerbank może być naładowany nie tylko poprzez gniazdo USB-C, ale także za pośrednictwem wbudowanych paneli solarnych. Po rozłożeniu dwa panele 4,5 W magazynują energię, więc gadżet może się okazać nieoceniony podczas różnych wypraw.

 

Powerbank solarny, XTORM, Super Charger, 10000 mAh, 20W, pomarańczowy Marka:Xtorm

 

ADATA P10000QCD - powerbank 10000 mAh

ADATA P10000QCD jest powerbankiem, który stawia nieco większy nacisk na komfort użytkowania i design. Urządzenie posiada smukłą sylwetkę i obłą obudowę dostępną w kolorze czarnym i białym. Na froncie znalazł się wyświetlacz informujący o poziomie naładowania. Producent postawił na dwa porty USB-A i jeden USB-C. Sprzęt obsługuje różne standardy szybkiego ładowania, dzięki czemu bardzo szybko jest w stanie zasilić kompatybilne smartfony. Pojemność 10000 mAh pozwala na dwukrotne naładowanie telefonu.

 

Powerbank ADATA P10000QCD 10000mAh Black QC/PD

 

Powerbanki o bardzo dużej pojemności nie należą do najbardziej kompaktowych i wygodnych w transporcie, ale za to mogą się okazać bardzo praktycznym rozwiązaniem choćby w pracy. EXTRALINK EPB-114 jest świetnym przykładem takiego urządzenia, które oferuje dużo energii za rozsądną cenę. W obudowie znalazły się 4 porty wyjściowe USB-A do ładowania urządzeń. Oprócz tego można skorzystać ze złączy USB-C i micro-USB. O stanie powerbanku i zapasie energii informuje czytelny wyświetlacz na froncie urządzenia. Pojawiła się także funkcja latarki wykorzystująca dwie diody LED, co będzie pomocne w wielu sytuacjach.

 

Powerbank EXTRALINK EPB-114, 50000 mAh Marka:Extralink

 

Redmi 20000 mAh - powerbank Xiaomi

W naszym rankingu powerbanków nie mogło zabraknąć urządzenia Xiaomi. Model Redmi 20000 mAh powstał z myślą o współpracy ze smartfonami, czego efektem jest choćby szybkie ładowanie 18 W, czy liczne systemy zabezpieczające przed przeładowaniem urządzenia i podłączonych sprzętów. W obudowie znalazły się dwa złącza USB-A oraz porty USB-C i microUSB. Wielu osobom przypadnie do gustu design łączący w sobie minimalizm i elegancję. Odpowiada on stylistyce urządzeń marki. Dzięki kompaktowym wymiarom powerbank będzie wygodny w transporcie i użytkowaniu.

 

Power bank XIAOMI Redmi, 20000 mAh, czarny Marka:Xiaomi

 

EB-5300XJE 20000mAh - powerbank Samsung

Samsung EB-5300XJE może się pochwalić pojemnością 20000 mAh, ale nie to docenią najbardziej użytkownicy. Producent zadbał o możliwość szybkiego ładowania z mocą wyjściową 25W. Sprzęt spełnia standardy Quick Charge 2.0 i Power Delivery 3.0. Dzięki temu użytkownicy będą mogli naprawdę szybko naładować swoje telefony. W obudowie znalazł się port USB-A oraz dwa złącza USB-C. Warto dodać, że Samsung postawił na minimalistyczny design, który nadaje urządzeniu dość eleganckiego oblicza. W efekcie sprzęt będzie się dobrze prezentował na stoliku po podłączeniu do niego smartfona.

 

Powerbank Samsung EB-5300XJE 20000mAh 25W czarny

 

Xtorm SOCKET 70W 19200 mAh - powerbank do laptopa

W naszym rankingu powerbanków musiał się pojawić model zapewniający energię komputerom przenośnym. Xtorm SOCKET 70W 19200 mAh wyróżnia się na tle wielu magazynów energii nie tylko ciekawym designem. W urządzeniu znalazło się klasyczne gniazdko oprócz złączy USB przeznaczonych do ładowania telefonów. Dzięki temu można wpiąć do niego zasilacz laptopa, ale także przewody innych urządzeń elektrycznych. Powerbank otrzymał obudowę odporną na uderzenia i wstrząsy. Gniazdo AC zostało schowane za specjalną osłonką chroniącą przed kurzem. Poziom naładowania urządzenia można monitorować za pomocą czytelnego ekranu w obudowie.

 

Xtorm Powerbank Portable Power Socket 70W 19200 Mah

 

Baseus Super Energy Car Jump Starter - powerbank do samochodu

Powerank niejedno ma imię. Baseus Super Energy Car Jump Starter jest przeznaczony dla kierowców, którzy szukają przenośnego urządzenia rozruchowego do samochodu. Prezentowany model dzięki specjalnej końcówce z klamrami może posłużyć do odpalania samochodu z wyczerpanym akumulatorem. Producent zadbał o szereg zabezpieczeń, a pojemność 12000 mAh ma zapewnić nawet do 50 odpaleń. W obudowie znalazły się diody LED pełniące rolę latarki, ale także mogące nadać sygnał SOS i pulsujące światło ostrzegawcze. O poziomie naładowania sprzętu informuje wbudowany wyświetlacz. Całe urządzenie prezentuje się bardzo nowocześnie, a dzięki wbudowanemu portowi USB może pełnić rolę klasycznego powerbanku.

 

Baseus Super Energy Car Jump Starter, Powerbank/Rozrusznik, 12000mAh, 1000A, USB, czarny

 

Jak wybrać dobry powerbank?

Kluczową kwestią przy wyborze powerbanku jest to, do czego będzie on potrzebny. Zazwyczaj takie urządzenia mają służyć w podróży, więc warto przemyśleć ile i jakich urządzeń zabiera się ze sobą, aby gadżet zasilający mógł zaoferować wystarczającą ilość energii. Pojemność powerbanku jest kluczowa. Modele 10000 mAh pozwalają na dwukrotne naładowanie większości smartfonów na rynku.

Warto zwrócić uwagę na natężenie i moc prądu. Sprzęt o parametrach od 2A i 15 W pozwoli już na doładowanie telefonów w przyzwoitym czasie. Nie bez znaczenia może być liczba portów ładowania, co daje możliwość zasilenia kilku urządzeń równocześnie. Po określeniu powyższych cech można zwrócić uwagę na design i dodatkowe funkcje. Najczęściej opcjonalną funkcjonalnością jest możliwość wykorzystania w roli latarki, a na wyposażeniu może znaleźć się wyświetlacz wskazujący poziom naładowania.

Poszukując powerbanku do poważniejszych zadań, jak współpraca z laptopami, odpalanie samochodów, czy np. zasilanie sprzętu fotograficznego warto dokładnie przyjrzeć się wszystkim parametrom i dobrać modele pod specyficzne zastosowanie. Część producentów tworzy powerbanki przeznaczone do konkretnych celów. Przykładem mogą być startery do samochodów, których główną funkcją jest wspomaganie odpalenia auta z rozładowanym akumulatorem. Na ich wyposażeniu znajdują się kable z klamrami do mocowania na klemach.

Teraz już wiecie, jak wybrać odpowiednio dopasowany model. Mamy nadzieję, że nasz ranking powerbanków okazał się pomocny i pozwolił wam znaleźć akcesoria spełniające oczekiwania.

Więcej poradników znajdziecie na Empik Pasje w dziale Elektronika.

Zdjęcie okładkowe: źródło: shutterstock.com