Legendarne utwory na nowo

Każdemu, kto zdaje sobie sprawę z tego, jak wielowątkowe jest dziedzictwo polskiego rapu, nie trzeba przedstawiać Sistars. Historia zespołu, która rozpoczęła się w 2001 roku i w skład którego wchodzili jeszcze Marek Piotrowski (instrumenty klawiszowe), Bartek Królik (gitara basowa i śpiew), Przemysław Maciołek (gitara) oraz Marcin Ułanowski (perkusja), trwała ponad dekadę i była okraszona licznymi sukcesami artystycznymi i sprzedażowymi. Na te pierwsze składa się nie tylko zdobycie kilku statuetek Fryderyków, ale również zgrabne łączenie rapowej stylistyki z innymi gatunkami, takimi jak r'n'b, soul czy pop. Te drugie to zaś wchodzenie z kolejnymi albumami na szczyt Oficjalnej Listy Sprzedaży.

2013 rok był tym najtrudniejszym dla fanów grupy, bo to wtedy zawiesiła ona działalność. Występ jego współtwórczyń, czyli Natalii i Pauliny Przybysz, będzie więc jedyną w swoim rodzaju okazją, by raz jeszcze – albo po raz pierwszy, jeśli tak determinuje rocznik słuchaczki czy słuchacza – usłyszeć największe hity.

 

historia hip hopu

 

Od podstawówki do stadionu

Siostrzany duet, który niegdyś wchodził w skład Sistars, również odniósł się do najnowszego ogłoszenia związanego z przedsięwzięciem JIMKA.

Ten rok jest dla mnie pełen powrotów, a chyba jednym z najbardziej zaskakujących jest to spotkanie na chorzowskim stadionie. Piosenki Sistars nigdy nie były grane w aranżacjach orkiestrowych, w ogóle od bardzo dawna nie były wykonywane przeze mnie i Natalię razem. To będzie z pewnością emocjonalne wydarzenie. We mnie takie powroty zawsze wyzwalają pochowane już gdzieś uczucia, pokazują je z nowej perspektywy. Z JIMKIEM znamy się jeszcze z podstawówki, więc mam podejrzenie, że poczujemy się jak dzieciaki i będziemy się świetnie bawić – zauważa Paulina Przybysz.

Natalia Przybysz wspomina zaś, że możliwość zagrania tych utworów będzie dla niej spotkaniem ze sobą sprzed lat, ponieważ w kompozycjach kryją się przeżycia i wspomnienia, które już gdzieś umknęły.

Nieśmiertelna klasyka i wzbierająca nowa fala

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że JIMEK & GOŚCIE: HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU to wydarzenie, które jak żadne inne łączy fanki i fanów rapowych legend oraz najmocniejsze postaci młodego pokolenia. Nie może być inaczej, skoro grono twórczyń i twórców jest rozbudowane i zarazem niespodziewane. Znajdziemy w nim takie grupy jak Fenomen, Grammatik, Kaliber 44, Molesta, Mor W.A., Paktofonika, Płomień 81 oraz Wzgórze Ya-Pa 3, a także solowe twórczynie i solowych twórców: Fisza, Onara, O.S.T.R.-a, Otsochodzi, Pezeta, Szczyla, Tedego, Young Leosię & Bambi, a także Zdechłego Osę.

 

 

Druga odsłona projektu JIMKA odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie już 16.09.2023 r. Bilety znajdziecie na stronie: historiahiphopu.pl