„Krzysiu, gdzie jesteś?

W tej kontynuacji przygód Kubusia Puchatka, dorosły już Krzyś znajduje się na życiowym zakręcie i traci całą radość życia. Na szczęście spotyka swojego dawnego przyjaciela, powraca do Stumilowego Lasu i tam odnajduje szczęście. W końcu, od czego ma się przyjaciół? Film opiera się na wcześniejszych animacjach opowiadających o przygodach najsłynniejszego misia, które to z kolei bazują na powieści A. A. Milne’a pt. „Kubuś Puchatek”. W najnowszej produkcji w rolę tytułowego Krzysia wcielił się sam Ewan McGregor. Do tej pory ukazało się kilka animowanych filmów opowiadających o Krzysiu i jego przyjaciołach, m.in.: „Przygody Kubusia Puchatka”, „Kubuś i przyjaciele”, „Tygrys i przyjaciele”, „Kubuś i Hefalumpy” czy „Prosiaczek i przyjaciele”.

 

 

Czarownica

W „Czarownicy” producenci w niekonwencjonalny sposób podjęli się adaptacji klasycznej animacji Disneya pt. „Śpiąca królewna” z 1959 roku. Znaną historię o ślicznej księżniczce o imieniu Aurora, która w wyniku rzuconej przez wiedźmę klątwy, zapadła w głęboki sen, opowiedziano tu z perspektywy tytułowej Czarownicy, czyli złego charakteru. Dzięki takiemu zabiegowi oraz temu, że w główną rolę wcieliła się sama Angelina Jolie, film przyciągnął jeszcze więcej, nie tylko młodych, widzów. W 2020 roku najprawdopodobniej poznamy dalsze losy bohaterów tej baśni, ponieważ już zapowiedziano realizację drugiej części filmu zatytułowanego „Czarownica II”.

 

 

Kopciuszek

Animacja „Kopciuszka” z 1950 roku, była jedną z pierwszych zrealizowanych przez Disneya i opowiadających historię księżniczki. Filmów opartych na tej jednej z najpopularniejszych baśni w historii powstało co najmniej kilka. Ostatnia ekranizacja z 2015 roku, choć nie jest wiernym odwzorowaniem baśni, posiada jednak dodatkowe atuty (gwiazdorska obsada, wspaniałe kreacje, rozbudowany watek dotyczący dzieciństwa głównej bohaterki), które pozwalają jeszcze raz świetnie bawić się podczas oglądania niesamowitej baśni.

 

 

Księga dżungli

Ten przygodowy film wyprodukowany przez Disneya oparty jest na znanej wszystkim młodym czytelnikom powieści Rudyarda Kiplinga pt. „Księga dżungli”, która doczekała się wielu filmowych adaptacji. Najnowsza produkcja jest remakiem animacji z 1967 roku o tym samym tytule. Dzięki technologicznym możliwościom z powodzeniem udało się ożywić całą dżunglę, która w filmie wygląda niesamowicie, a nawet Kaa - zły wąż, stał się tu bardziej przerażający.  

 

 

Piękna i Bestia

Piękna, romantyczna opowieść i musical jednocześnie, powstał na podstawie filmu animowanego z 1991 roku pod tym samym tytułem. Śpiewająca Emma Watson w roli Belli oraz produkcja zrealizowana z wielkim rozmachem przyniosła producentom ponad 1,2 miliarda dolarów zysku.

 

 

Alicja w Krainie Czarów

Filmy o przygodach Alicji, która znalazła się w świecie przypominającym sen to prawdopodobnie najbardziej znane i kasowe produkcje zrealizowane na kanwie powieści Lewisa Carrolla pt. „Alicja w Krainie Czarów”. Wcześniej, w 1951 roku, powstała jeszcze animacja pod tym samym tytułem. Ale to właśnie filmy „Alicja w Krainie Czarów” w genialnej reżyserii Tima Burtona oraz „Po drugiej stronie lustraJamesa Bobina zachwycają widzów światem przedstawionym, niesamowitą charakteryzacją i doborową obsadą.

 

 

101 dalmatyczyków”                                                                                                            

Film o okrutnej Cruelli i zgrai nakrapianych czworonogów jest fabularną wersją animacji z 1961 roku. Zarówno film jak i animacja opierają się na powieści Dodiego Smitha pod tym samym tytułem, który stworzył historię o sympatycznych pieskach. W fabularnej wersji na uwagę zasługuje, oprócz wyśmienitego humoru i wartkiej akcji, przede wszystkim gwiazdorska obsada: w roli Cruelli rewelacyjna Glenn Close oraz Jeff Daniels jako Roger. W roku 2000 film doczekał się kontynuacji w postaci części pt. „102 dalmatyńczyki”. Historia najprawdopodobniej będzie miała ciąg dalszy, ponieważ planowane jest powstanie kolejnego filmu pt. „Cruella”, który podobnie jak w „Czarownicy”, opowiadać będzie historię z perspektywy złej bohaterki.

 

 

Mój przyjaciel smok

Ten film familijny z 2016 roku to gwarancja dobrej zabawy dla całej rodziny. Został zrealizowany na podstawie klasycznego filmu Disneya z 1977 roku. To wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni, w której zapierające dech w piersiach zdjęcia z Nowej Zelandii, sprawiają, że chce się na dłużej pozostać w świecie smoków.   

 

 

Dla wszystkich fanów bajek w fabularnej wersji mamy dobre wieści. W ciągu kilku najbliższych lat powstaną kolejne filmy na podstawie Waszych ulubionych tytułów, w tym: „Mulan” (2020), „Aladyn” (2019), „Król Lew” (2019), „Dumbo” (2019), „Królewna Śnieżka”, „Pinokio”, „Mała syrenka”, „Miecz w kamieniu”, „Piotruś Pan” oraz „Zakochany kundel”. Animowane wersje większości z nich znajdziecie na empik.com.